Home » , , » Jurassic World (2015) Se Fuld Film

Jurassic World (2015) Se Fuld Film

Written By Ann D. Pitts

Se streaming Jurassic World i top videoformat. Download fuld Jurassic World i høj kvalitet. Online streaming Jurassic World i high definition-format. Fuld film streaming Jurassic World i HD-video. Download film Jurassic World i bedste video format.


Du vil opdage, at samlede beskrivelse af Jurassic World nedenfor:
  • Original titel : Jurassic World
  • Film titel : Jurassic World
  • År for film : 2015
  • Genrer af film : Action, Eventyr, Sci-fi, Thriller,
  • Status for film : Post Production
  • Udgivelsesdato for film : 2015-06-12
  • Virksomheder af film : Universal Studios, Legendary Pictures, Amblin Entertainment,
  • Landene i film : United States of America,
  • Sprog af film : English,
  • Varighed film : Min
  • Gennemsnitlig stemme af film : 7
  • Youtube ID film : bvu-zlR5A8Q
  • Oversættelse af film : EN,FR,ES,DE,PT,JA,SK,RU,BG,NL,ZH,HE,FI,CS,EL,HU,TR,HR,
  • Aktører film :Judy Greer (Karen Mitchell), Nick Robinson (Zach), Chris Pratt (Owen), Brian Tee (Hamada), BD Wong (Henry Wu), Vincent D'Onofrio (Morton), Ty Simpkins (Gray), Bryce Dallas Howard (Claire), Jake M. Johnson (Lowery), Katie McGrath (Zara Young), Andy Buckley (Scott Mitchell), Lauren Lapkus (Vivian), Omar Sy (Barry), Irrfan Khan (Masrani)

0369610

Jurassic World er den mest vellidt film fra Universal Studios, Legendary Pictures, Amblin Entertainment, udnytte en beskrivelse af filmen er "". Filmen er produceret med fremragende grafisk kvalitet, bedste kvalitet af lyd og fineste bedste skuespillere.

Du er næsten kun ser : Jurassic World fra Universal Studios, Legendary Pictures, Amblin Entertainment, i top kvalitet desuden også, at kræves udgivet placeret inden land. Modtag favoritter øjeblikkeligt film, store valg skub en mus! Og med en ubegrænset niveau båndbredde og indhold til at streame, ser dine ønsker, når du ønsker!

... Spille film Jurassic World i bedste look videoformat 1080p ....




Layout : Daehwan Jang, Production Office Assistant : Joel Cheyne, Visual Effects : Bryan Dewe, Art Department Manager : Joey Kent, Visual Effects : Alex Aponte, Camera Department Manager : Alan Keffer, Lighting Technician : Eric Hp Wong, Stunts : Matthew LeFevour, ADR & Dubbing : Brad Semenoff, Property Master : Alessandro Chimento, Director of Photography : David B. Nowell, VFX Artist : Erik Johnson, Transportation Coordinator : Laurens Walter, Visual Effects : Graham D. Clark, Grip : Jason Talbert, Art Department Coordinator : Mike Piccirillo, Compositors : Jun Zhang, Special Effects : John McLeod, Conceptual Design : Jonathan Bach, Compositors : Emanuele Comotti, VFX Artist : Tze Ken Lim, Lighting Technician : Teh-wei Yeh, VFX Artist : Christopher Chinea, Set Dressing Artist : Christopher J. Wood, Assistant Director : Matt Haggerty, Art Department Manager : Christopher Woodworth, Compositors : Melissa Goddard, Stunts : Eric R Salas, Screenplay : Derek Connolly, Stunts : Carolina Roberts, Grip : Dacoda Bartles, Thanks : James P. Schramm, Costume Design : April Ferry, VFX Artist : Marc Jones, Conceptual Design : Craig Shoji, Visual Effects Editor : Lorelei David, Electrician : Duke Duvauchelle, Other : Cedric Launay, Set Dressing Artist : Vincent Luizzi, Visual Effects Producer : Justin Gladden, Set Designer : Tammy S. Lee, Rigging Grip : Randy Beckman, Property Master : Guillaume DeLouche, Rigging Gaffer : Catalin Niculescu, Animation : Stephen King, Storyboard : John Coven, Sculptor : Edward Skade, Grip : Les T. Tomita, Story : Rick Jaffa, Animation : Mike Dharney, Makeup Artist : Paige Reeves, Executive In Charge Of Production : Milton Adamou, Art Department Manager : Brad Quintana, Layout : John M. Levin, VFX Artist : Punn Wiantrakoon, Construction Coordinator : Robert A. Blackburn, Screenplay : Amanda Silver, Production Office Coordinator : Matthew E. Gill, Sound Editor : Charlie Mascagni, Stunts : Mike Majesky, Music Editor : Reggie Wilson, Technical Supervisor : Patrick Redmond, Set Dressing Artist : Kevin C. Lang, VFX Production Coordinator : Flannery Huntley, Driver : David Fowlkes, Sculptor : Bruno Troadec, Digital Intermediate : Steve Freebairn, Casting : Nadine Gillespie, Camera Operator : Robert Barcelona, Camera Department Manager : Richard J. Brock, Art Department Manager : Steve Salazar, Animation : Emilio Ghorayeb, Visual Effects : Stu Hunter, Camera Operator : Dennis Dwyer, Animation : Bob Wilson, VFX Artist : Naren Naidoo, Grip : Ted Gregg, Casting : Kate Ransome Wilcox, Layout : Mincho Marinov, Stunts : Rockey Dickey Jr., Second Unit : Eric Richard Lasko, Digital Producer : Todd Smoyer, Music Editor : Frank Macchia, Stunts : Raymond Mamrak, Greensman : Alvin S. Cabrinha Jr., Hairstylist : Linda Traxler, VFX Artist : Rene Toye, Production Office Coordinator : Bridgett Buss, Grip : Michael Best, Modeling : Ting Lo, Special Effects : Matthew Dzikielewski, Compositors : Marion Voignier, Compositors : Kaelen Cohen, Compositors : Peter Demarest, Art Department Assistant : John Michael Riva Jr., VFX Artist : Michael Amato, Hairstylist : Stephanie Jennings, Lighting Technician : Pavel Kacerle, Propmaker : Derek Devers, Art Department Manager : Isaia Robins, Rigging Gaffer : Don Tomich, Set Designer : Ron Mendell, Art Direction : Nick Crocco, Lighting Technician : Ai Saimoto, Propmaker : Christopher Stanback, Art Department Manager : Taylor Weeks, Grip : Tyler Garrett, Compositors : Casey Yahnke, Electrician : Charlie McIntyre, VFX Artist : Daniel Duwe, Editorial Manager : Ashish Ranglani, Electrician : Henry Guzman, VFX Artist : Anita Clipston, Visual Effects Producer : Shawn Walsh, Technical Supervisor : Jeff Grebe, Stunts : Allen Jo, VFX Production Coordinator : Chad Hudson, Compositors : Reginald Harber Jr., Set Designer : George Lee, Transportation Co-Captain : Keith D. Fisher, Technical Supervisor : Kent Demaine, Greensman : Codie Scott, Stunts : Sarah Molasky, Layout : Caleb Pennypacker, Second Unit : Dan Gutierrez, Special Effects : Douglas D. Ziegler, Visual Development : Adam King, Thanks : Stan Winston, Set Costumer : Cathie Valdovino, Stunts : Kara Petersen, Stunts : Regis Harrington, Compositors : Ryan B. Clarke, Compositors : Francisco Palomares Pozas, Production Manager : Woojo Jeon, Editorial Manager : Corey Robert Martinez, Makeup Artist : Chantal Boom'la, Hairstylist : Lawrnell Bell-Rattler, Visual Effects Design Consultant : Tim Johnson, Compositors : Simon Marinof, Camera Department Manager : Samuel de Castro-Abeger, Compositors : Kalle Peterson, Compositors : Andrew Savchenko, Greensman : Darrell Tachibana, Modeling : Allan B. Holt, Stunts : Eric Stratemeier, VFX Artist : Michael Leigh Gresham, Modeling : Jeff Frost, Grip : Todd Stoneman, Assistant Art Director : Samantha Avila, Camera Department Manager : Greg Beaumonte, Art Department Manager : Nathan Schroeder, Conceptual Design : Simon Webber, Costume Design : Christian Cordella, Casting : Brent Anbe, Stunts : Daniel Graham, Camera Operator : Michael D. Kennedy, Electrician : Gregory Doi, Sound Effects Editor : Pascal Garneau, Special Effects : John Rosengrant, Stunts : Darin Fujimori, Executive Producer : Steven Spielberg, Lighting Technician : Eric Lo, Costume Design : Brittany Lathan, Camera Department Manager : Sean Roberts, Special Effects : Bruce Y. Kuroyama, VFX Artist : Kenny DiGiordano, Stunts : Kasim Saul, Set Designer : Masako Masuda, Art Department Assistant : Alana Hong, Set Costumer : Ren Heeralal, Lighting Technician : Brian Woronec, Executive In Charge Of Post Production : Ty Warren, Score Engineer : Aaron Meyer, Special Effects : Ryan Meinardus, Technical Supervisor : Kavita Khosla, Editorial Manager : Anjelica Lewis, Electrician : Chris Flowers, Grip : Dana Baker, Camera Department Manager : Robert Settlemire, Sound Re-Recording Mixer : Christopher Boyes, Transportation Co-Captain : Ken Farnell, Art Department Assistant : Karen Sori, Production Office Coordinator : Hui Ling Chang, Electrician : Josh Nobles, Special Effects : José Páramo, Stunts : Michael Jamorski, Digital Producer : Jihyae Ham, Grip : Mark William Bassett, VFX Artist : Conor Schock, Visual Effects : Tagui Chilyan, Art Department Manager : Ellen Lampl, Conceptual Design : Fabian Lacey, Art Department Manager : Robert Hale, Compositors : Alberto Landeros, Compositors : Conrad Olson, VFX Artist : Jacqueline Cooper, Stunts : Randy Haynie, Compositors : Angela Giannoni, Modeling : Sean House, Compositors : Eric Ponton, Production Office Coordinator : Samuel Carter, Grip : Ryan Watson, Costume Design : Valerie Zielonka, Visual Effects : Lawrence Fagan, Editorial Production Assistant : Erik Rogers, Still Photographer : Chuck Zlotnick, Visual Effects : Mike Fischer, Best Boy Electric : Scott Sprague, Casting : Terry L. Lamfers, Helicopter Camera : John Bilicki, Set Dressing Artist : Ty Jones Jr., VFX Artist : Sam Wirch, Grip : Eddie g Gutierrez, VFX Artist : Kazuma Tonegawa, Compositors : Bradley Gaines, Associate Producer : Christopher Raimo, VFX Artist : Paul Sharpe, Makeup Artist : LeDiedra Richard-Baldwin, Compositors : Bradley Chowning, Sculptor : Cuitlahuac Morales Velazquez, Stunts : Cody Daniel, Compositors : Pablo Wang, Set Dressing Artist : John Tedlie, Special Effects : Michael Meinardus, VFX Artist : Ryan Hopkins, Lighting Technician : Michael Lyons, Camera Department Manager : Griffin McCan, VFX Artist : Mary Lapena, Layout : Jessica Hee, Propmaker : Wendy L. Schilling, Compositors : Tinko Dimov, VFX Artist : Gabe Cervantes, Visual Effects Editor : Yoichiro Aoki, VFX Artist : Diana Velasquez, Other : Ricky Riggs, Propmaker : Jeff Shewbert, Prop Maker : Timothy Oakley, Lighting Technician : Carl N. Frederick, Camera Operator : Bryan Booth, Dialogue Editor : Stuart McCowan, Digital Effects Supervisor : Sam Stewart, VFX Artist : Jack Grundy, Assistant Director : Nathan Parker, Video Assist Operator : Bryce Shields, Assistant Director : Spencer Taylor, Casting : Daniela Capistrano, Rigging Gaffer : Scott Graves, VFX Artist : Carl Vazquez, Other : Chandra Moore-Telfer, Lighting Technician : Eric Dvorsky, Stunts : Whitney Coleman, VFX Artist : Jeffrey Benedict, VFX Artist : Jane Kernan, Foley : Trey Turner, Stunts : Karen A. Harris, Video Assist Operator : Noah Hamilton, Storyboard : Robert Consing, Lighting Technician : Justin Hammond, Electrician : Baron Coenen, Stunts : Daniel Hernández, Technical Supervisor : Ahmad Ghourab, Stunts : Brandon Beckman, Electrician : Richard Landry, Second Unit : Roy K. Cancino, Casting : Rashada Fortier, Digital Effects Supervisor : Siau Yene Ang, Camera Department Manager : Peter Graf, Animation : Jeremy Stewart, Electrician : John Gregory Edwards, Compositors : Michael Ore, Modeling : Peggy Hrastar, Visual Effects : Laura Aldridge, Prop Maker : Tom Curtis, Compositors : Richard Sällqvist, Stunts : Jacqueline Cadiente, Score Engineer : Jeff Kryka, VFX Artist : Lachlan Tolley, Makeup Artist : Melanie Deforrest, Special Effects Coordinator : Geoff Heron, Transportation Coordinator : Aaron Skalka, Director of Photography : Peter Zuccarini, Stunts : David Castillo, Special Effects : Lawrence Decker, Set Costumer : Frank Avanzo, Technical Supervisor : Mark Masson, Special Effects : Gabriel Eby, Special Effects : Sebastian Foxx, Editorial Manager : David Peifer, Stunts : Rich Rutherford, Art Department Manager : Guy Hietala, Modeling : Neal Halter, Second Unit : Chris O'Hara, Editorial Manager : Ian Sullivan, Propmaker : Paul Lindsey, VFX Artist : Jennifer Van Horn, VFX Artist : Tim Yang, Hairstylist : Sherri Hamilton, Rigging Grip : Michelle Cummins, Electrician : Kevin Bridge, Propmaker : Kevin Whatley, Art Direction : Page Buckner, Editorial Manager : Jason Esquivel, Set Designer : Ernie Avila, Propmaker : Tim R. Lafferty, Director : Colin Trevorrow, Compositors : Sean Coonce, Sculptor : David James, Visual Effects Supervisor : Christopher Batty, Second Unit : George Bott, Art Department Manager : Claire Hassig, Stunts : Craig H. Davidson, Construction Coordinator : Thomas Conrad, Set Designer : Kevin Loo, Art Department Manager : George Sanchez, Set Designer : David Chow, Second Unit : Wainani Young-Tomich, Writer : Mark Protosevich, Compositors : Joao Sita, ADR & Dubbing : Lisa Chino, VFX Artist : Nick Brown, Sound mixer : Kirk Francis, Modeling : Ting Lo, Visual Effects Supervisor : Tim Alexander, Compositors : Myong Choi, Lighting Technician : John Iskandar, Compositors : Nestor Benito, Additional Photography : Justin Louie, Stunts : Keith Jardine, Compositors : Anthony D'Agostino, Compositors : Erica Milena Pollack, Assistant Director : Stockton David Porter, Production Supervisor : Russell Allen, Propmaker : Walter Zieska, Special Effects : Robbie Clot, Score Engineer : Norman Ludwin, Assistant Director : Zack Smith, Conceptual Design : Dean Sherriff, Makeup Artist : Jami Ross, Special Effects : Clayton Martinez, Set Designer : Todd Cherniawsky, Compositors : Dan Enstrom, Stunts : Tony Donno, Stunt Coordinator : Chris O'Hara, VFX Artist : Janhavi Ramaswamy, Visual Effects : Mike Sanders, Editor : Kevin Stitt, Lighting Technician : Celia Jepson, Prop Maker : Giang N. Pham, Rigging Gaffer : Bryan Freed, Compositors : Darrell Claunch, Compositors : Virginia Wilson, VFX Artist : Lyndsey Pendley, Set Costumer : Hannah Gates, Set Designer : Lorrie Campbell, Camera Department Manager : Ian Degner, Casting : Trey Shows, Camera Department Manager : Patrick Barnes, Stunts : Hannah Betts, Screenplay : Rick Jaffa, Art Department Manager : Paul Giglione, Sound Editor : Steve Orlando, Rigging Gaffer : Stephen Bacquet, Lighting Technician : Benton Ward, Animation : Kyle Dunlevy, Stunts : Patrick Stenberg, Visual Effects : Mike Marcuzzi, Boom Operator : Chris Welcker, Stunts : Felipe Savahge, Animation : Travis Tohill, Art Department Coordinator : Steve Rosolio, Stunts : Timothy Eulich, Casting : Deanna Brigidi, Boom Operator : Travis Hoover, VFX Artist : Justin Holt, Set Designer : Stella Vaccaro, Transportation Captain : Tim Sisson, Visual Effects Editor : Marvin Yanez, VFX Artist : Mary E. Manning, Electrician : Brian Hollars, Technical Supervisor : Brian N. Bentley, VFX Artist : Martyn 'Moose' Culpitt, Technical Supervisor : Natapon Huangsakuncharoen, Music Editor : George Doering, Conceptual Design : Seth Engstrom, Prop Maker : John Sanchez, Layout : Gregory Bossert, Storyboard : Collin Grant, Director of Photography : Carl Miller, Technical Supervisor : Greg Killmaster, Technical Supervisor : Rustin Devendorf, Stunts : Ashlen Aquila, Grip : Oskar Ness, Visual Effects Supervisor : Barry Poon, Music : Michael Giacchino, Special Effects : Dean Hathaway, Other : Paul Rahfield, Stunts : Nico Woulard, Compositors : Daniel Gonzalez Solozabal, Makeup Artist : Laine Rykes, Score Engineer : Susie Seiter, Stunts : Meredith Richardson, Camera Department Manager : Sean P. Gilbert, Art Direction : Christa Munro, Lighting Technician : Brook Willard, Costume Design : Daniel Orlandi, Sculptor : Chris Hopkins, Set Designer : Trinh Vu, Layout : Chan Janice, Compositors : Paul Venn Stirling, Art Department Manager : Michael A. Contreraz, Costume Design : John Voght, Stunts : Mark Semos, Costume Design : Maria Tortu, Camera Operator : Jeff Comfort, Electrician : Raimar van den Bylaardt II, Sound Re-Recording Mixer : Pete Horner, Assistant Director : Chris Castaldi, Special Effects : Donald Myers, Visual Effects Editor : David Cowles, VFX Artist : Lyndsey Pendley, Digital Effects Supervisor : Bruce Powell, Greensman : William Nutt, Production Manager : Pei'an Lau, Makeup Artist : Annabelle MacNeal, Transportation Coordinator : Michael Allegro, Boom Operator : Robert Jackson, Visual Effects : Noor Valibhoy, Compositors : Ben McEwan, Production Office Assistant : Kristina Truong, Foley : Benjamin A. Burtt, Electrician : Joseph J. Allen, VFX Artist : Benoit Lefebvre, Grip : Mike Rushing, Editorial Manager : Stefan Sonnenfeld, Other : A.J. Teshin, ADR & Dubbing : Holly Dorff, Set Designer : Randall D. Wilkins, Grip : Rick Harris, Transportation Coordinator : Tom Rebber, Assistant Director : Jason Roberts, Camera Operator : Chris Haarhoff, Modeling : Jubinville Steve, Animation : Marchand Jooste, Stunts : Rocky Capella, Lighting Technician : Chris Weigand, Propmaker : Mark Bialuski, Visual Effects Supervisor : Arwinder Singh Bhurji, Grip : Shane E. Gros, VFX Artist : Loren Robinson, Editorial Manager : Thomas Kuo, Construction Coordinator : Veloz Gomez, Electrician : Grant Valentine, VFX Artist : Jeremiah Forkkio, Scenic Artist : Billy 'Jilly Bones' Jones, Transportation Co-Captain : Willie D. Partin, Video Assist Operator : Dusty Emerson, VFX Artist : Dean Mangion, Animation : Keith Patrick Turner, Score Engineer : Robert Elhai, Compositors : Maya Roza, Boom Operator : Marc Uddo, Sound Designer : Gary Rydstrom, Visual Effects : Neil Grey, Music : John Williams, Greensman : Christopher Ramirez, VFX Artist : Josh Swanson, Production Manager : Dennis Murillo, Sound Editor : Angelina Faulkner, Lighting Technician : Robb Gardner, Hairstylist : Peter Tothpal, Story : Amanda Silver, Visual Effects : Sherrie Law, Art Department Coordinator : Joelle-Lyn Sarte, VFX Artist : Grant Olin, Stunts : Jeff Galpin, Producer : Kathleen Kennedy, Digital Effects Supervisor : Jason Billington, Set Dressing Artist : Meagan Skerchock, Animation : James Jooyoung Lee, Assistant Director : Scott Koche, Camera Department Manager : Tucker Korte, Music Editor : Tom Hardisty, Producer : Patrick Crowley, VFX Production Coordinator : Tim Partridge, Greensman : Liloa Wong, Compositors : Luis Almazan, Propmaker : Brian Roedel, Technical Supervisor : Joshua Anderson, Art Direction : David Scott, Costume Design : Doré Cermak, Propmaker : Jeffrey Lombardi, Prop Maker : Miranda Sink, Set Dressing Artist : Ronn Wong, Technical Supervisor : Kareem Yassih, Director of Photography : Ronald Hersey, Stunts : Jacob Chambers, Assistant Art Director : Ryan Shields Johnston, Recording Supervision : Jason Abell, Grip : Steven A. Guerrero, Technical Supervisor : Azzard Gordon, Animation : Michael Galbraith, Editorial Production Assistant : Emily Mason, Visual Effects : Beth D'Amato, VFX Artist : Raphael Oseguera, VFX Production Coordinator : Anna F. Winters, Stunts : Gary Price, Art Department Manager : Robert O. Simons, Makeup Artist : Karri Farris, VFX Production Coordinator : Mark Trowbridge, Visual Effects Editor : Brett Schlaman, Stunts : Jenn A. Harris, Stunts : Tim Bell, Special Effects : Cole Taylor, Special Effects Coordinator : Robert Alidon, Digital Effects Supervisor : Paul Huston, Visual Effects : Chris F. Moore, Stunts : Dean Bailey, Art Department Manager : Drew Guajardo, Costume Design : Nora Phillips Pedersen, Stunts : Lisa Dempsey, Makeup Artist : Michelle Vittone, Casting : Kimberly Wistedt, Modeling : Jeff Tetzlaff, Second Unit : David Leitch, Transportation Coordinator : Alex Sundquist, Compositors : Lucien Fostier, Visual Effects Supervisor : Katherine Rodtsbrooks, Stunts : Chad Bowman, Grip : Sam Hicks, Score Engineer : Peter Boyer, Stunts : Holly O'Quin, Art Department Manager : Gerald Palone, Editorial Coordinator : Derek N. Prusak, Camera Department Manager : Joshua Livingston, Makeup Artist : Jack Lazzaro, Stunts : Vanessa Motta, Grip : King Lanaux, Director of Photography : Topher Jones, Administration : Matthew Michael Weathers, Digital Effects Supervisor : Peter Bogatsky, Art Department Manager : Charles Bodenheimer, Electrician : Brian Bruhn, Technical Supervisor : Daniel Perez Ferreira, Art Department Manager : Kristen Maloney, Grip : Michael Anthony Travers, Compositors : Nathaniel Rodriguez, Construction Coordinator : Thomas Lauifi, Production Supervisor : Scott Trimble, Foley : Dennie Thorpe, Storyboard : David Lowery, Grip : Andy Luce, Gaffer : Joshua Davis, Executive Producer : Jon Jashni, Electrician : Justin Kursinsky, Animation : Peer Lemmers, Greensman : William'Billy' Nutt, Animation : Jenn Taylor, VFX Supervisor : Martin Murphy, Visual Effects Producer : Greg Maloney, Sound Re-Recording Mixer : Juan Peralta, VFX Artist : Jess Jansen, Conceptual Design : François Audouy, VFX Artist : Melanie Mackay, Art Department Coordinator : Dan Ondrejko, Driver : John F. Teeple, Camera Supervisor : Tim Drnec, Special Effects : Michael Clarke, Director of Photography : John Schwartzman, VFX Artist : Joe Woodward Stevenson, Camera Department Manager : Adam Austin, Foley : Nia Hansen, Art Department Manager : Ben Woodworth, Art Direction : Mark 'Crash' McCreery, Storyboard : Philip Keller, VFX Supervisor : Sherry Hitch, Sound Designer : Al Nelson, Visual Effects Supervisor : Daniel Schrepf, Animation : Andrew Malesky, Compositors : Linda Y. Kim, Compositors : Calvin Romeyn, Compositors : Travis Murray, Casting : Katie Doyle, Digital Effects Supervisor : Bradford deCaussin, Editorial Production Assistant : Joe Pestana, Lighting Technician : Michael Romano, Special Effects : Mark 'Crash' McCreery, Digital Effects Supervisor : Bill Sturgeon, Rigging Gaffer : Todd Semmes, Director of Photography : Patrick Loungway, Transportation Co-Captain : Michael Sean Ryan, Visual Effects Editor : Arsen Arzumanyan, Set Dressing Artist : Jenni Knight, Art Department Manager : Richard Crain, Costume Supervisor : Elaine Ramires, Hairstylist : Mahealani Diego, Animation : Shawn Kelly, Technical Supervisor : Tom Banker, Electrician : Ahmad Powell, Video Assist Operator : Monte Swann, Greensman : Mike Herriage, Makeup Artist : Vivian Baker, Transportation Coordinator : Bill Lopez-Arjona, Costume Design : Tyra Youland, VFX Production Coordinator : Sheila Giroux, Set Decoration : Matt Lopac, Stunts : Katie Wright Pere, Greensman : Alex Sessing, Stunts : Zero Kazama, Visual Effects : Roman Schmidt, VFX Artist : Terry Marriott, Rigging Gaffer : Brian Bishop, VFX Artist : Paolo Joel Ziemba, Stunts : Matt Thompson, Visual Effects Editor : Adam Avery, Lighting Technician : Nick Ng, Driver : Frank Porras, Music Editor : Booker White, Camera Department Manager : Griffin McCan, Makeup Artist : Natalie Cordray, Compositors : Scott Mitchell, Animation : Cameron Widen, Storyboard : Timothy Burgard, Makeup Artist : Emily Tatum, Special Effects : Steven D. Kline, Compositors : Shawn Hillier, Supervising Sound Editor : Gwendolyn Yates Whittle, Greensman : Spencer Smith, Boom Operator : James Eck Rippie, Hairstylist : Crystal Wells, Art Department Coordinator : Kyla McFalls, Gaffer : Michael Maley, VFX Artist : Yandri Sanchez, Set Designer : Forest P. Fischer, VFX Artist : Joaquin Ludewig, Technical Supervisor : Troy Anderson, Propmaker : Guy Belegaud, Makeup Artist : Courtney Lether, Driver : Brad Lips, Stunts : Tony McFarr, Music Editor : Baraka May, Visual Effects Editor : Ian Kelly, Digital Producer : Blake Fabian, Assistant Director : Joyce McCarthy, Set Dressing Artist : Paul Penley, Score Engineer : Katie Hampton, Technical Supervisor : Michael Levine, Animation : Yuhon Ng, Visual Effects : Rudy Vessup, Score Engineer : Nancy Gassner-Clayton, Second Unit : Leonard Marchand, Music Editor : Jeremy Tisser, Costume Design : Kelly Herdus, Set Costumer : Lisa Magee, Special Effects : Mike Sasgen, Technical Supervisor : Laura Killmaster, Casting : Lee Pierce, Stunts : Danton Mew, Hairstylist : Melizah Anguiano, Technical Supervisor : Doug Scroggins III, Digital Effects Supervisor : Krishnamurti Costa, Compositors : Marco Lee, Compositors : David Larochelle, Technical Supervisor : Christian Saenz, Conceptual Design : Mark 'Crash' McCreery, Animation : Nicholas Cabana, Camera Technician : Peter Graf, Camera Department Manager : Jan Ruona, Makeup Artist : Vicki Vacca, Stunts : Charles Haugk, Production Office Coordinator : Grettel Batoon, Set Designer : David Soukup, Producer : Frank Marshall, Storyboard : Amy Lynn Umezu, Animation : Luis Carlos Uribe, Sculptor : Yann Denoual, Casting : John Papsidera, Camera Department Manager : George Lozano Jr., Conceptual Design : Neil D'Monte, Visual Effects Supervisor : Andrew Moffett, Driver : Kirk Baptiste, Visual Effects Producer : Sara Eberhardt, Compositors : Eyal Shirazi, Art Department Manager : Bruce Luizzi, Compositors : Nikki Jieun Lee, Construction Coordinator : William H. Phen Jr., Executive Producer : Thomas Tull, Gaffer : Rafael E. Sánchez, Grip : Steele Hunter, Transportation Captain : Curt Michael Grooms, Production Office Assistant : Cristen Martemucci, Special Effects : Jacob Roanhaus, Lighting Technician : Katelyn Tyree, Animation : Cristina Falcon, Sound Effects Editor : Scott Guitteau, VFX Artist : Megan Hutchison, Grip : Raul J. Marin, Compositors : Brian N. Bentley, VFX Artist : Charles Lai, Grip : Ryan Pacheco, Layout : Adam Blank, Compositors : Dwight Angelito, Editorial Manager : Ken Lebre, Visual Effects Editor : Kindra Marra, Creature Design : Ariele Podreider Lenzi, Video Assist Operator : Clark Higgins, Storyboard : Dan Sweetman, Hair Setup : Mary L. Mastro, Visual Effects Editor : Greg Emerson, Stunts : Danny Downey, Hairstylist : Jennifer Hodges, Animation : Eric Bates, Foley : Chris Manning, Stunts : Greg Rementer, VFX Production Coordinator : Jagadeesh Jayakumar, Assistant Director : Alina Gatti, VFX Artist : David Manos Morris, Set Dressing Artist : Sam Sternthall, Production Design : Ed Verreaux, Set Decoration : Matt Lopac, Art Department Manager : Jim Martin, Set Costumer : Eric Yake, Compositors : Heath Kraynak, Prop Maker : Janna Roach, Camera Department Manager : Robert 'Boceno' Campbell, Art Department Assistant : Nellie Ann Prestine-Lowery, Technical Supervisor : Hitesh Chikate, Property Master : Josh Roth, Creature Design : Mark Mancewicz, Driver : Chris Palermo, Layout : Frederic Medioni, Stunts : Patrick Kearns, Art Department Manager : Rhea Aldridge, Other : Jason Marvel, Technical Supervisor : Edward Dawson-Taylor, Stunts : Taryn Terrell, Compositors : Stephan Schaefholz, Special Effects Coordinator : Chris Brenczewski, Lighting Technician : Robby Terry, Score Engineer : Tim Simonec, Stunts : Brittany Romatowski, Layout : Michael DeBeer, Special Effects : Doug Passarelli, Set Decoration : Ronald R. Reiss, Technical Supervisor : Andy van Straten, Other : Giselle Spence, Stunts : Martin Klebba, Electrician : Christopher Meydrich, Music Editor : Elin Carlson, Art Department Manager : Tyler Lafferty, Modeling : Todd D'Amario, Foley : Jana Vance, Grip : Satoshi Yamazaki, Camera Department Manager : Troy Wagner, Special Effects : Michael Lantieri, Editorial Manager : Christopher McDonald, Art Direction : Caty Maxey, Special Effects : Anthony Simonaitis, Lighting Technician : Vince Young, Electrician : Greg Lopez, Digital Effects Supervisor : Daniel Post, Visual Effects : Alfredo Octavio Arango, Score Engineer : Joel Iwataki, VFX Production Coordinator : Alexis Forni, Art Department Manager : Linda Luizzi, Prop Maker : Alaina Peck, Transportation Coordinator : Dexter P. Smith, Electrician : Greg Mayer, Characters : Michael Crichton, VFX Production Coordinator : Pearlyn Yeo, Animation : Cameron Folds, VFX Artist : Pravin Mahtani, Stunts : Tim Connolly, Driver : Steve Smitherman, Electrician : Joe Heid, VFX Artist : Phets Phonasa
Selvfølgelig, nu du kan se film af Jurassic World 100% længde og har den url til dette film Jurassic World i top kvalitet.


Tags: dna, velociraptor, escape, dinosaurs, amusement park,

0 kommentarer:

Send en kommentar